20. Finał WOŚP

Zebraliśmy znowu więcej: 14 979,15 zł!

Już po raz trzeci na ulicach Poznania pojawili się nietypowi wolontariusze na czterech łapach. Kilkadziesiąt psów rasy golden retriever i dwa rodzynki – labradory, kwestowały dzielnie pomimo niesprzyjającej pogody przy Zamku oraz na Starym Rynku i na ul. Półwiejskiej przy Starym Browarze.

Przyjazne psy wzbudzały wielkie zainteresowanie, szczególnie tych najmłodszych. Pogłaskanie złotego futerka, przytulenie się do psiaka czy danie mu smakołyka było dla dzieci wielkim przeżyciem i radością. Zresztą, nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych ;-) Nasze dzielne psy dały też mnóstwo radości osobom niepełnosprawnym. Łza się w oku kręciła, kiedy osoby na wózkach inwalidzkich szczerze uśmiechały się do naszych psiaków, a te nie pozostały obojętne i dały się głaskać, machały ogonem czy pozowały wytrwale do zdjęć.

Bardzo dużo osób kojarzyło nas z poprzednich finałów, z relacji telewizyjnych i wielu przyszło specjalnie do goldenów, by wrzucić właśnie do psich puszek. Bardzo wzruszające były momenty, kiedy maluchy wrzucały zawartość całych skarbonek a rodzice informowali, że zbierały cały rok, by przyjść i wrzucić pieniążki do piesków :)

Największą atrakcją cieszyła się do południa maleńka, 3 miesięczna Nala, która zdobyła serca wszystkich, niezależnie od płci i wieku! Z uwagi na wiek i dobro pieska, nie mogła z nami być już po południu, ale spisała się na medal! Zresztą, jak wszystkie nasze czworonogi i ich opiekunowie :)

Zebrana, rekordowa kwota 15 tysięcy jest niezmiernie ważna, bo za nią wiele szpitali otrzyma nowy sprzęt.

Dziękujemy wszystkim poznaniakom, którzy z nami byli i wrzucili choćby nawet grosz do naszych puszek! Jednocześnie obiecujemy – za rok też znajdziecie nasze wesołe i przyjazne pieski na ulicach Poznania i przy Zamku podczas 21 Finału WOŚP :)

I to nie tylko w Poznaniu, bo golden retrievery kwestują w całej Polsce. W tym roku zebrały ponad 53 tysiące i to też jest naszym ogólnopolskim rekordem :)

Polecamy wybrane linki
musisz tam zajrzeć koniecznie!

 

Jeżeli macie Golden Retrievera i mieszkacie w Poznaniu
lub jego najbliższych okolicach i chcecie do nas dołączyć - zapraszamy!
Spotykamy się na poznańskiej Cytadeli w weekendy o godzinie 14.

W pozostałe dni tygodnia o godzinie 19.45.
Dokładne miejsce to polana obok rzeźby Nierozpoznani, Magdaleny Abakanowicz.

 

Warto pomagać z Goldenem nie tylko podczas WOŚP!
Ale nie wierzcie nam na słowo, przekonajcie się o tym sami :)


Powered by JS Network Solutions